سفارش تبلیغ
ابزار بهینه سازی سایت
ابزار بهینه سازی سایت

هیئت متوسلین به حضرت زهرا

هشدار به روند افزایشی شیعهستیزی در دنیا

معاون بین‌الملل حوزه‌های علمیه با هشدار نسبت به روند رو به افزایش شیعه‌ستیزی و شیعه‌کشی در جهان اسلام گفت: باید برای مقابله جدی با این جریانات خطرناک، چاره‌ای اندیشید.
 
به گزارش مرکز خبر حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن زمانی‌ در نشست تخصصی «نقش علمای دین در جهان بدون خشونت و افراطی‌گری» از سلسله نشست‌های تخصصی حوزه‌های علمیه و جهان معاصر در دانشگاه معارف اسلامی قم گفت: البته ما سال‌هاست که راجع به رشد جریان‌های افراطی‌گری و خشونت در جهان اسلام به ویژه مسئله شیعه‌ستیزی هشدار می‌دهیم.
وی با اشاره به اینکه در شکل‌گیری و توسعه این جریان خطرناک سه عامل و محور تاثیرگذار است، افزود: استعمار و استکبار جهانی از یک سو، جریان وهابیت و تروریست‌های تکفیری از سوی دیگر و در ضلع سوم، افراطی‌گری‌ها و حرکت‌های تند و غیرمنطقی برخی شیعیان در این قضیه دخیل بوده است.
معاون بین‌الملل حوزه‌های علمیه با بیان اینکه جریان‌های تند و افراطی به اسلام و مسلمین ضربه زده‌اند، گفت: پیشنهاد و طرح ریاست جمهوری در سازمان ملل مبنی بر جهان عاری از خشونت و افراطی‌گری، ‌حقیقتاً کار بسیار ارزشمندی بود که خوشبختانه به عنوان قطعنامه، در صحن عمومی سازمان ملل متحد به رأی گذاشته شد و به تصویب رسید.
زمانی تاکید کرد: از چنین ظرفیتی باید برای پیگیری اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مقابله جدی با موج خشونت در جهان اسلام ‌نهایت بهره‌برداری را کرد.
وی همچنین با اشاره به لزوم همکاری و تعامل هر چه بیشتر نهاد ریاست جمهوری‌ وزارت امور خارجه و نهادهای حوزوی و بین‌المللی در راستای این هدف مهم ابراز داشت: در حال حاضر در حوزه‌های علمیه ظرفیت‌ها و بسترهای بسیار خوبی وجود دارد که نهادهای دولتی و حاکمیتی می‌توانند با استفاده از آن‌ها به تحقق هدف جهان به دور از خشونت و افراطی‌گری به خصوص در سطح دنیای اسلام کمک کنند.